Sunday, 28 March 2010

Akla Düşen Düşünceler No:20100328 - EN-Bİ

[English version is at the bottom.]

Fablamaca'nın aklına akla düşen düşüncelere dönüş yapmak düştü.

Farkettim ki İngilizce akla Türkçe gibi düşmüyor. Türkçe düştü mü güzel düşüyor...

En Bi Hediyelik facebook üzerinden hayranlarına hediyeler dağıtıyor! Kaliteli paşmina ve şallarını son derece takdir ettiğimiz firma facebook'daki sayfasında toplanan hayranlarına çekilişle yüzlerce paşmina ve şal dağıtmaya hazırlanıyor. Çekiliş 31 Mart tarihinde yapılacak. İşte gerekli bağlantı: tıkla!

Diesel harika bir kampanyaya imza atmış. Facebook'da Bengü'nün yapıştırdığı videodan yakaladığım bu harika detay kesinlikle paylaşmaya değer. 
Kampanyalarının adı "Be Stupid". (Bu noktada söylemek zorundayım ki İngilizce bu tür durumlarda kulağa daha hoş geliyor. Türkçe'sini söylesem "Aptal ol". Oldu mu şimdi?) Kendilerine çok iyi bir argüman bulmuşlar (be stupid, videoyu izleyin) ve bunu basit ama çekici bir internet sitesiyle desteklemişler. Sitede içinde belirli sayıda kelimelerin bulunduğu bir kutucuk var ve burada bu kelimeleri yeniden düzenleyerek kendi dilediğinizi yazabiliyor, bunu diğerlerinin görmesi için kaydedebiliyor hatta bir de kopyasını bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Yarım saat başından kalkamadım. İşte benim yazdıklarım:Eurovision şarkısını duydum geçenlerde. Ben pek emin olamadım. Siz ne diyorsunuz? (Bir de Türkçe'sini dinledim şarkının, aslında şarkı fena değil. Bir şakıyı ana dilinden başka bir dile devşirmek kolay iş değil ve zannımca bir çok durumda yapılmaması gereken bir aktivite.)Ayrıca Eurovision Turkey internet sitesi ancak bu kadar kötü yapılabilirmiş. Linkler çalışmıyor, ikonlar çalışmıyor, resimler çalışmıyor, sayfanın inanılmaz amatör bir görüntüsü var. Tam "Türk işi". Eurovision'u çok taktığımdan değil ama "Avrupa'ya açılan pencere" falan diye zırvalayanlara "Pencereden bunu mu gösteriyorsunuz?" diye sormak istiyorum!

Gmail'den mail gönderirken, maili yazmamı takiben gönder tuşuna basmamla Gmail'den "Dosya mı ekleyecektiniz? İletinize "ekliyorum" yazdınız ancak dosya eklemediniz. Yine de göndermek istiyor musunuz?" şeklinde bir cevap gelmesi bir oldu. Aslında yazdığım kelime de "bekliyorum". Gene de takdir ettim, güzel uygulama!

A Takımı geliyor! Çocukluğumun televizyon dizisi, hey gidi! Deliler gibi izlerdim A Takımı'nı küçükken. A Takımı, Görevimiz Tehlike, Karaşimşek, MacGyver... A Takımı'nın bu yeni filmi güzel olacağa benziyor.Gelecekteki evimde, girişteki duvarlardan birine gömme bisiklet yaptırmak istiyorum. Böyle yarı yarıya duvara sıkışmış gibi. Renk mavi olabilir.

Fablamaca ADD'ye geri dönüş yaptı, tamam.

Saygılar;
fab

-------------------------------------

Fablamaca decided to go back to ADD. (Ofcourse, it doesn't make sense.)

What is ADD? I need to find an English equivalent. Maybe I can call "The Thoughts That Fell In My Mind". TTTFIMM. Boy, that's funny! So this is a concept which I share small thoughts which are not enough to cover a whole story but also valuable enough not to share. 

As you can guess, Turkish and English thoughts will sometimes be slightly different. Sometimes not similar at all. Some of these thoughts won't make any sense in English like some other thoughts will not make any sense in Turkish. So, lets get going.


En Bi Hediyelik, a Turkish souvenir supplier company and also famous with their good quality pashminas and scarves, is preparing to give hundreds of rewards out via raffle to their fans. Only thing you need to do is to become a fan of their facebook page. You can reach the connection from here: Click!

Diesel has a brilliant campaign at the moment. I got this fantastic detail via video on facebook which posted by Bengü and it was too good not to share. It is called "Be Stupid". Already sounds good, eh? They have a very good subject (be stupid, watch the video) and they supported this with a simple but attractive website. In the website there is also a box which you can create your own poems with the given words but it's not so easy because your words are limited. You can save your poems to leave in the website so everybody can see and also you can download you image into your computer. There are my poems:I listened Turkey's Eurovision song. I'm not so sure about it. What do you think? (I also listened the Turkish version and found it is actually a good song but it doesn't have the same spirit in English. I think it's a hard job to derive a song to another language from it's original language and in my opinion shouldn't be done.)A-Team is coming! TV show of my childhood. I was crazy about them. A-Team, Mission Impossible, Night Rider, MacGyver... Good old days. This new film about A-Team seems to be a good one.I want a pressed bike, integrated to the wall in my future apartment. Colour may be blue...

Fablamaca returned to TTTFIMM, over.

fab

3 comments:

Malika said...

am I the 10.000th visitor? :P

James Hessler (James James The Tartan Trickster) said...

Hi and thanks for posting about my wee blog. That was vry helpful, and much appreciated. Just came across it when I was looking for some pics. Thanks again, Im now following you on google.

Thanks again

James James
www.magicnews.tv

James Hessler (James James The Tartan Trickster) said...

Always interesting, my foreign language skills though are not what they could be

James James
www.magicnews.tv

Related Posts with Thumbnails